3 złote medale na Mistrzostwach Europy w Karate! Zobacz relacje

Oceń ten artykuł
(1 głos)

3- krotne Mistrzostwo Europy w konkurencjach walki

 

W dniach 17-18 października w Wilnie odbyły się XXXII Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym. Miałam zaszczyt uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu jako Reprezentantka Polski we wszystkich konkurencjach walki (3).  Priorytetem dla mnie była obrona dwóch ostatnich tytułów Mistrzyni Europy (kumite, fuku-go), które wywalczyłam dwa lata temu w czeskiej Pradze.  Nie było łatwo...   Nie tylko z uwagi na wysoki poziom przygotowania współzawodniczek, ale także grypy i osłabienia organizmu na tydzień przed kluczowym startem.  Ale nie mogłam zrezygnować!  Nie mogłam odpuścić na chwilę przed metą.  Pomimo temperatury i złego samopoczucia udałam się na zawody i dałam z siebie wszystko.  Udało się.
Pamiętajcie, nigdy nie wolno się poddawać.

W zawodach brali udział zawodnicy z 15 państw, między innymi z Rosji, Ukrainy, Czech, Litwy, Wielkiej Brytani, Armeni, Izraela, Niemiec i Włoch.  Świetne przygotowanie polskiej reprezentacji przyniosło nam pierwsze miejsce w kategorii medalowej Mistrzostw.  Nasi rodacy w konkurencji seniorów, przywieźli z Wilna aż 6 złotych medali, z czego 3 wywalczyła moja skromna osoba :) 2 złote medale zdobyłam w indywidualnych konkurencjach walki (kumite, fuku-go) a jeden historyczny złoty medal w kumite drużynowym kobiet wraz z koleżankami z drużyny (konkurencja była rozgrywana po raz pierwszy). Jestem szczęśliwa - to oznacza, że moje systemy treningowe oraz diety przynoszą efekty. Chciałam podziękować osobom które darzą mnie wsparciem,  zawodnikom reprezentacji Polski za świetny trening  oraz trenerom kadry narodowej za doping podczas walk i naukę, była wielka MOC! Zapraszam do krótkiej fotorelacji:

 

 

ME 2015 1

ME 2015 2

ME 2015 3

ME 2015 4
Złota drużyna Polek w kumite drużynowym kobiet!
Od lewej: Agnieszka Sajdutka, Maria Depta, Justyna Marciniak, Małgorzata Zabrocka.
Dzięki dziewczyny!

ME 2015 7

ME 2015 13

ME 2015 6Jedna z moich pierwszych uczennic i aktualna podopieczna,
Agatka Kańczukowska również zdobyła złoto w swojej kategorii wiekowej, jestem dumna :)

ME 2015 11

ME 2015 8
Uroczysta prezentacja Państw.

ME 2015 9
Reprezentacja Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Kadetów po zawodach.

ME 2015 12
Artykuł ''Nowy Tydzień''

 

 

ME 2015 nogi

Pół żartem pół serio.
Chcesz mieć piękne nogi?  Trenuj karate! :P

Po mistrzostwach... Budzę się rano tak samo jak każdy człowiek.  Jesteśmy tacy sami, podobnie odczuwamy ból.  Radość po zawodach jest wskazana, tak samo jak uśmiech na podium.  Ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ile trzeba poświęcić aby osiągnąć cel.  Ogromna wola walki, determinacja - to nad tym pracuje się wiele miesięcy przed zawodami.
Rany się zagoją, duma zostaje.  Sport to charakter!   

 

 

 

Media

Justyna Marciniak

Ten blog jest energią oraz inspiracją dla Was. 
Mam nadzieję że odnajdziecie tu cząstkę siebie i staniecie się jego współtwórcami.
Justyna Marciniak

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.