Oceń ten artykuł
(1 głos)

Poszerzam sportowe horyzonty - rozwijamy się :)

 

Ostatni tydzień upłynął u mnie pod znakiem wielu godzin spędzonych na siłowni, oraz w szkolnej ławce na wykładach, a to wszystko za sprawą udziału w Kursie na instruktora kulturystyki. Pytacie mnie, po co mi to potrzebne? Od 17 lat jestem sportowcem i zajmuję się tym na co dzień. Jednak uważam, że nigdy nie wiemy wszystkiego :) Uczę się i zgłębiam formy treningowe z każdej strony. Chcę stworzyć dla Was coś wyjątkowego. Zdaję sobię sprawę z tego, że tak jak systematycznie trzeba trenować, równorzędnie należy zgłębiać swoją wiedzę.

Gdzie zrobić kurs?
Kursy można zrobić wszędzie. Chciałam Was o tym uprzedzić, jeśli przymierzacie się do odbycia kursu sportowego dla samego siebie - ZAWSZE wybierajcie sprawdzone kursy, szukajcie opinii i dowiedzcie się, kto będzie go prowadził. TO OGROMNIE WAŻNE.Biorąc to pod uwagę wybrałam kurs z jednym z najbardziej utytułowanych zawodników kulturystyki w Polsce, Mistrzem Świata - Piotrkiem Głuchowskim. Szkolenie było intensywne pod względem sportowym. Każdego dnia omawialiśmy konkretną partię mięśniową, a także metody intensyfikacji treningowej i  priorytetów mięśniowych.  Analizowaliśmy POPRAWNĄ TECHNIKĘ wykonywanych ćwiczeń (klucz do sukcesu!), cykle treningowe i  rodzaje treningów jak np. trening na budowanie wytrzymałości, trening na budowanie masy mięśniowej, trening na redukcję. 

Dieta i trening
Czekałam na tematykę dietetyki i nie zawiodłam się - jeszcze bardziej mnie pochłonęła. Sama, jako sportowiec od lat stosuję konkretne sposoby odżywiania, które kiedyś testowałam na sobie, aby znaleźć jak najlepszą alternatywę.Często zajmowało mi to miesiące, ale teraz wiem, co jest najlepsze dla mojego organizmu.  Nie bój się testować, ale zawsze rób to z głową i z umiarem.  Katowanie się dietami może wyrządzić więcej szkód niż pożytku, a nasz organizm skrzętnie zapisuje to w swojej pamięci i kiedyś Ci o tym przypomni.  Jednym z ciekawszych punktów programu było ROZPISYWANIE DIETY dla osoby początkującej lub trenującej, uwzględniając zamierzony efekt. Do tego obowiązkowo UKŁADANIE SYSTEMU TRENINGOWEGO z podziałem na dni i konkretne ćwiczenia na ustalone partie mięśniowe.  PAMIĘTAJ: każdy z nas jest indywidualnością, więc schematy odsuwamy na bok i włączamy logiczne myślenie. Kurs potwierdził mi, że NIC w naszej diecie i treningu nie może brać się z kosmosu.  Będzie tu dużo porad i tricków treningowych.

 

 

foto kurs na instruktora 6

 

foto kurs na instruktora 7

Justyna Marciniak

Ten blog jest energią oraz inspiracją dla Was. 
Mam nadzieję że odnajdziecie tu cząstkę siebie i staniecie się jego współtwórcami.
Justyna Marciniak

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.