Oceń ten artykuł
(1 głos)

Próbowaliście już diety białkowej?

 

 Redukcja wagi - dieta białkowa?

Zwiększając spożycie białka w diecie i jednocześnie zmniejszając ilość węglowodanów można szybko i skutecznie utracić wagę, a także oczyścić organizm z toksyn.  Jednak trzeba pamiętać o kilku czynnikach mniej sprzyjających tej informacji: białko ma właściwości zakwaszające.  Należy więc monitorować reakcję swojego organizmu, a najlepiej stosować zasady diety rotacyjnej,  czyli zmieniać swój jadłospis naprzemiennie co kilka dni lub dbać o różnorodne źródła białek.  Proteiny potrafią też uczulać, zwłaszcza nabiał (jogurty, mleka, serki itd.) - to kolejny powód dla którego warto zadbać o różnorodność w diecie.  Ponadto, nadmiar białka w diecie obciąża pracę nerek i wpływa niekorzystnie na metabolizm, ponieważ białka trawią się długo.  Tym samym na dłużej zapewniają uczucie sytości

Stałym punktem w moim poradniku jest uprzedzanie Was o efekcie JO-JO.  Po utracie wagi na diecie białkowej istnieje prawdopodobieństwo, że organizm zarząda ogromnych ilości węglowodanów.  Co wtedy zrobić?  Dać sobie czas.  Jeśli stopniowo będziesz zwiększać ilość białka w diecie i zmniejszać ilość węgli, organizm uniknie szoku i będzie działał z Tobą w zgodzie.  Nadmiar białka, podobnie jak wszystko, szkodzi.

 

Kulturystyka a białko.

Zapytacie więc, jak robią to kulturyści lub osoby trenujące na siłowniach, że jedzą tyle białka i żyją.  Otóż osoby odpowiednio poinformowane wiedzą, jak zapewnić sobie zbilansowane posiłki.  Nie jedzą oni samych piersi z kurczaka wierząc, że od tego urosnął im mięśnie.  Spożywanie białka + spożywanie węglowodanów + spożywanie tłuszczów ( wszystko w indywidualnie dobranej diecie) + trening, dopiero może oznaczać przyrost tkanki mięśniowej.  Aby bardziej zrozumieć osoby trenujące sylwetkowo, w czerwcu ukończyłam kurs na instruktora kulturystyki u Mistrza Świata - Piotra Głuchowskiego (Kurs kulturystyczny w Warszawie za mną).  Okazało się, że jest to wszystko bardzo logicznie poukładane i osoby, które robią to profesjonalnie, mają bardzo dużą wiedzę w tematyce odżywiania.  Jedzą o określonych porach i odpowiednio dopasowane do swoich możliwości porcje.

 

Co zrobić?

Wybór należy do Ciebie.  Nie zalecam drastycznych zmian w odżywianiu.  Jednak mi czasem pomaga taki żywieniowy reżim.  Pozwala mi zrzucić te 2 kilo po obfitym weekendzie :)  Jeśli dobrze znasz swój organizm, jesteś zdrowy i masz długi staż w sporcie, możesz przetestować na sobie dietę białkową.  Rób to powoli i nie odcinaj węglowodanów ''z dnia na dzień''.  Zrób to stopniowo aby uniknąć szoku organizmu i tak samo wracaj do poprzedniego stanu.  Jeśli obawiasz się powikłań, może lepiej po prostu oczyścić organizm koktajlem na detox organizmu.  Nie powinieneś nadmiernie eksperymentować, jeśli masz już za sobą efekty Jo-Jo lub inne zdrowotne rewolucje.  Im jesteś starszy, tym organizm gorzej znosi takie zabawy.  Dlatego nie polecam, jedynie wyrażam swoją opinię i doświadczenia.
Inną opcją jest konsultacja z osobą, która ułoży Ci indywidualną dietę na podstawie wywiadu żywieniowego (kliknij TU).

 

 

A czy wiesz, że białko dobrze jeść na kolacje... przeczytaj post o kolacjach! -> Najlepsze produkty na kolację - SPRAWDŹ.

Jeśli macie jakieś pytania, chętnie pomogę.

 

 

KLIKNIJ POD ZDJĘCIEM ''SHARE'' - UDOSTĘPNIJ POST ZNAJOMYM!

justyna sobie czyta u piota

Justyna Marciniak

Ten blog jest energią oraz inspiracją dla Was. 
Mam nadzieję że odnajdziecie tu cząstkę siebie i staniecie się jego współtwórcami.
Justyna Marciniak

2 komentarzy

  • Link do komentarza Igor Igor 29 listopad 2015

    Dieta białkowa ma inne bardzo uboczne strony. przed wszystkim, bardzo obciąża nerki, nawet przy zwiększonym spożyciu wody . oprócz tego związana jest z nieprzyjemnym zapachem potu. No i powoduje ogromny efekt jojo nawet przy intensywnym treningu.

  • Link do komentarza Adam Adam 22 listopad 2015

    Jakie to proste ;-). Jest moc !

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.