Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Dziś będzie o winie, a dokładnie o tym czy jest dla niego miejsce w naszej diecie oraz o jego właściwościach...odmładzających.

Właściwości czerwonego wina docenili już starożytni.  Ten trunek zagościł na stałe u Włochów, Greków, Hiszpanów czy Portugalczyków i jest wpisany w ich dietę, a nawet w ich kulturę.  Naukowcy udowodnili, że czerwone wino ''odmładza'', a dokładniej pomaga z zapobieganiu procesom starzenia. Zwalcza wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się organizmu, czyli działa antyoksydacyjnie.  Wszystko za sprawą resweratrolu, który przebadali.  Związek ten można znaleźć w składnikach kosmetyków topowych firm.  W czerwonym winie, znajduje się on za sprawą czerwonej skórki winogron, która go zawiera. Dodatkowo, czerwone wino kontroluje ilość zdrowego cholesterolu w organiźmie, zapobiega miażdżycy i zawałom serca. Co ważne, dotyczy to tylko czerwonego wina wytrawnego.  Dlaczego? Przy produkcji białego wina nie używa się czerwonych winogron, a zatem białe wino nie zawiera resweratrolu.

DAWKOWANIE
Umiar i systematyka. To że czerwone wino jest zdrowe, nie oznacza, że przedłużymy sobie życie pijąc na raz całą butelkę wina - wręcz przeciwnie. Wino zawiera siarczany, więc zbyt duża jego ilość może spowodować nadkwasotę żołądka czy podrażnienia.  Ważna jest systematyczność i małe ilości.  Włosi w swojej diecie przyjmują 1 lampkę wina dziennie (do ciężkiego obiadu lub na noc).  W diecie Polaka najlepiej jest stosować lampkę wina 4 razy w tygodniu.

Można także zakupić resweratrol jako suplement diety. Ale czy nie lepiej jeste się delektrować lampką czerwonego wina?
wino czerwone winogrona

Justyna Marciniak

Ten blog jest energią oraz inspiracją dla Was. 
Mam nadzieję że odnajdziecie tu cząstkę siebie i staniecie się jego współtwórcami.
Justyna Marciniak

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.