Foto: Edyta Girgiel Foto: Edyta Girgiel

8 ćwiczeń - trening ramion z gumą treningową

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Smukłe i piękne ramiona dzięki gumie treningowej!

 

 

Guma treningowa. 
Przyrząd ten stanowi dobry atrybut każdej osoby, która w swoim treningu stawia na ''wyrzeźbienie'' swojego ciała.  Zaletą jest fakt, że sama decydujesz o tym z jaką siłą ćwiczysz.  Chcesz wzmocnić swoje ramiona?  Przytrzymuj każde powtórzenie ok. 2-3 sekundy i wykonuj mniej powtórzeń.  Wolisz spalić i tłuszczyk?  Wykonaj więcej powtórzeń i przytrzymuj ćwiczenie krócej, ok. 1 sekundy.

 

Jak zacząć ćwiczyć?
Wszystko zależy od tego, co chcesz osiągnąć.  Na początku należy zadbać o poprawne ustawienie ciała.  Będziemy ćwiczyć statycznie, więc przydadzą się umiejętności stabilizacyjne, które ćwiczyliśmy w tym poście: Trening stabilizacyjny - zdjęcia ćwiczeń.  Polecam gumy treningowe z uchwytami.  Dzięki nim łatwo jest utrzymać przyrząd w dłoni.  Nie wyślizguje się i nie wrzyna w dłonie jak w przypadku taśm. Więc jeśli planujesz konkretny trening, gumy treningowe są odpowiednim rozwiązaniem.

 

Trening.
Oczywiście zaczynamy od rozgrzewki! Nigdy nie pomijamy tego ważnego elementu treningu.  Przykład znajdziesz tutaj: domowa rozgrzewka w 15 minut.  Ilość powtórzeń uzależniona jest od Twoich aktualnych możliwości, tzn.  jeśli dawno nie ćwiczyłaś, skup się na poprawnej technice ćwiczeń.  Wykonaj mniej powtórzeń ale dokładnie.  Trening warto powtarzać co 2-3 dni.  Wtedy szybciej zaczniesz zauważać efekty poprawy wyglądy swoich ramion.  Po tygodniu ćwiczeń, zwiększ liczbę powtórzeń np. o 5.  Liczy się progres.

 

W sporcie potrzeba kreatywności, zwłaszcza w treningu domowym.  
Zamiast sprzętów wykorzystamy...klamkę.   Chyba masz ją w domu?  ;)

 

 

1.  Zawieś gumę na klamce bądź innym uchwycie.  Wyciągnij ją tak, aby była napięta.  Ustaw się w pozycji przysiadu.  Cofnij pośladki, stopy rozstaw na szerokości bioder.  Uwaga: kolana zawsze ustawiaj w linii palców u stóp!  Następnie wyprostuj się napinając mocno mięśnie brzucha.  Przyciągnij gumę do siebie na lekko ugiętych ramionach.  Przytrzymaj i wróć do pozycji wyjściowej.

just be fit ćwiczenia guma

 

2.  Ustaw stabilną pozycję wyprostowaną.  Naciągnij gumę na prostych ramionach jak na zdjęciu.  Następnie podciągnij gumę wysoko w kierunku brody.  Łokcie kieruj wysoko na zewnątrz.  Ćwiczysz wewnętrzną, często ''znienawidzoną'' przez kobiety część ramion :) 

just be fit ćwiczenia guma 1

 

 3. Naciągnij gumę na wyprostowanych ramionach i uklęknij.  Napnij mięśnie brzucha.  Lekko odchylacjąc się do tyłu, ściągnij gumę w kierunku brody.  Rozstaw szeroko łokcie kierując je do góry.  Przytrzymaj i wróć do wcześniejszej pozycji.

just be fit ćwiczenia guma 2

 

4.  Zaczep gumę o klamkę, uklęknij i zegnij ramiona.  Gumę trzymaj nad głową.  Trzymaj łokcie stabilnie, skup się na wyproście ramion.  Łokcie staraj się trzymać w miejscu.  Powolnym ruchem wróć do wcześniejszego ustawienia i powtórz ćwiczenie.

just be fit ćwiczenia guma 3

 

 5.  Połącz stopy, biodra wypchnij do tyłu i lekko pochyl tułów do przodu.  Naciągnij gumę.  Przyciągnij mocno dłonie aż do ud, przytrzymaj tak 2-3 sekundy i wróć do pozycji wyjściowej.

just be fit ćwiczenia guma 4

 

 6.  Połącz stopy i odwróć się tyłem do klamki.  Chwyć gumę od dołu (na wysokości bioder), napnij ją i cofnij barki.  Wydychając powietrze i naciskając stopami mocno na podłogę, przenieś dłonie do przodu.  Przytrzymaj i powoli wróć do pozycji wyjściowej.

just be fit ćwiczenia guma 5

 

 7.  Pozycja wyjściowa taka sama jak w ćwiczeniu poprzednim.  Różnica jest taka, że gumę napinamy wysoko, angażując mięśnie pleców.  Ustaw dłonie na wysokości barków.  Następnie wydychając powietrze, staraj sie przenieść dłonie do przodu na wysokość oczu.  Przytrzymaj i wróć dłońmi na wysokość barków.

just be fit ćwiczenia guma 6

 

 8.  Rozstaw stopy na szerokości bioder w pozycji wyprostowanej.  Napnij gumę na prostych ramionach.  Wykonaj lekki przysiad (cofnij pośladki ,  kolana trzymaj w linii palców u stóp) i przyciągnij gumę treningową mocno w stronę ud.  Przytrzymaj i wróć do poprzedniej pozycji.  

just be fit ćwiczenia guma 8

Wskazówki:

 • każde powtórzenie staraj się przytrzymać 2-3 sekundy,
 • wykonaj od 10 do 15 powtórzeń każdego ćwiczenia,
 • ćwiczenia wykonuj w 3-4 seriach,
 • nie musisz wykonywać od razu wszystkich ćwiczeń.  
  Jeśli masz problem, wybierz sobie 4 ćwiczenia, a resztę wykonaj po 2 dniach,
 • bądź zdeterminowana, aby dokończyć każde ćwiczenie w wyznaczonej ilości.  Do dzieła!

 

Wyprobuj także II część: Trening ramion II

 

kolaz1 twój plan treningowy

 

 

Udostępnij trening znajomym - kliknij poniżej ''SHARE'' i ''LIKE''!

Justyna Marciniak

Ten blog jest energią oraz inspiracją dla Was. 
Mam nadzieję że odnajdziecie tu cząstkę siebie i staniecie się jego współtwórcami.
Justyna Marciniak

3 komentarzy

 • Link do komentarza ADAM ADAM 10 listopad 2015

  Niby tak, ale jak szaleć to szaleć :-).

 • Link do komentarza Justyna Marciniak Justyna Marciniak 10 listopad 2015

  Adam, zawsze można wybrać sobie 4 ćwiczenia. Nie trzeba wykonywać od razu wszystkich,
  pozdrawiam :)

 • Link do komentarza Adam Adam 09 listopad 2015

  Po czymś takim początkujący może mieć problem z podniesieniem rąk, na drugi dzień. Zdecydowanie polecam :-). Ktoś próbował ?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.